لوله خم گرم پی وی سی از مواد اولیه ی PVC مرغوب و نو تهیه می شوند که تولید شده در بهترین و بزرگ ترین پلایشگاه های کشور هستند .

شما می‌توانید لوله PVC مورد نیاز خود را بر اساس سه سایز 2، 2.5 و 3 خریداری کنید. بسته بندی لوله پی وی سی در دو سایز 2 و 2.5، 20 عددی بوده و در سایز3 بسته بندی 10 تایی است.

هر  لوله خم گرم پی وی سی در حدود 6 متر طول داشته و می‌تواند در دو رنگ سفید ( درجه یک ) و طوسی ( اقتصادی ) تولید شوند لازم به ذکر است هر دو رنگ انها استاندارد می باشند .

مصرف کنندگان این لوله‌ها اکثرا افراد برق کار، سازندگان و تولید کنندگان لوازم خانگی، شرکت‌های ساختمانی، پخش کنندگان لوازم خانگی و تعمیرکاران آن‌ها هستند البته خیلی از سازندگان سازه های بتنی از همین لوله ها در بین بتن هم استفاده می کنند .

بررسی اجمالی لوله خم گرم پی وی سی 

مصرف کنندگان خود را سوق می‌دهد که از محصولات باکیفیتی استفاده کنند که بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا در همه زمینه‌ها تولید شده باشد.

لوله PVC با بهترین کیفیت و بهترین متریال تولید شده و در سه سایز 2، 2.5 و 3 موجود است. این محصولات با بسته بندی 20 عددی دارای استاندارد بالایی در این حوزه بوده و می‌تواند به عنوان مثال در حوزه ساخت و ساز برای رد کردن سیم و کابل در ساختمان یا هر بنای دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.

لوله‌ خم گرم پی وی سی، نسوز هستند

از جمله ویژگی‌های مثبت و مزایای این نوع محصولات این است که کاملا نسوز بوده و در برابر حرارت اگر قرار بگیرد به هیچ وجه شعله ور نمی‌شود و به صورت ذغال در می ایند این خاصیت باعث شده تا سازمان استاندارد کشوری فقط به این لوله ها استاندارد برای استفاده از سیم های برق را صادر می کند .

عدم اشتعال این لوله ها سبب می شود تا در هنگام اتصال و یا ایجاد حرارت زیاد در مدار لوله ها شعله ور نشوند و باعث اتش سوزی و یا دیگر مشکلات ناشی از ان نشود .

لوله ها تماما قابلیت تست فیزیکی توسط مشعل یا هر شعله دیگری را نیز دارند . توصیه می‌شود که باتوجه به نیاز خود و تعدادی که نیاز دارید از این لوله‌های پی وی سی نسوز استفاده کنید، اما چطور باید از آن‌ها نگهداری کنید؟

شرایط نگهداری لوله پی وی سی چیست؟

از جمله مسائل مهم دیگری که باید به آن پرداخت، این است که چگونه باید از لوله برق pvc نگهداری کرد؟ لوله‌های PVC تولید شده بهتر است که دور از نور مستقیم آفتاب برای طولانی مدت نگه داری شده و هیچ گونه ضربه ای به آن‌ها وارد نشود .

برای کم کردن این مشکل و شکیل تر کردن محصولات خود آنها را در کاور پلاستیکی (مثل کاور فرش ) قرار داده است. شما با رعایت اصول نگهداری لوله پی وی سی، می‌توانید مطمئن باشید که بهترین شرایط را در تامین  نگهداری محصول خود به کار گرفته‌اید.

کد استاندارد لوله چیست ؟

امروزه در بیشتر مناطق شهری ایران برای مثال مناطق 22 گانه شهر تهران سازندگان واحد های مسکونی ملزم به استفاده از لوله های PVC استاندارد هستند .

از طریقه ی ارسال پیامک کد استاندرد 10 رقمی رویه لوله ها (به جز کد استاندارد ، تاریخ و ساعت تولید ، برند و قطر لوله هم روی آن چاپ شده است ) به شماره ی 10001517 می توان از استاندارد بودن و اصالت کالای دریافتی مطمئن شد .

بعد از استعلام کد پیامکی باید از طرف سازمان استاندارد تمامی مشخصات روی لوله به خط مشترک مورد نظر ارسال شود .

نحوه استفاده ازلوله خم گرم پی وی سی به چه صورت است ؟

برای استفاده از لوله برق pvc در هنگام کار باید از اتصالات (زانویی ، قوطی کلید ، بوشن و غیره ) و خرطومی های pvc که همه گی دارای کد استاندارد و نسوز هستند استفاده نمود بعضی از برق کاران در هنگام استفاده از این لوله ها به جای استفاده از زانویی پی وی سی عصایی و یا زانویی پی وی سی کوتاه اقدام به خم کاری آن می نمایند .

توصیه به استفاده از زانویی به جای خم کاری است . هم در زمان انجام پروژه و هم در هزینه ها صرفه جویی می شود اما لوله ها خاصیت خم شوندگی هم دارند .

منظور از لوله خم گرم پی وی سی و لوله برق خم سرد پی وی سی  چیست ؟

منظور از خم سرد بودن یا خم گرم بودن یک لوله نحوه ی خم کاری آنها است به این صورت که خم گرم با استفاده از فنر و حرارت استفاده کرد .

منظور از کد 1.5×2 ، 1.8×2 ، 2×2 که روی لوله های pvc چاپ شده اند به چه معناست ؟

به جز ساعت و  تاریخ تولید ، برند و علامت استاندارد بر روی لوله ها کد 1.5×2 نشانگر این است که لوله 800 گرمی است ( گوشت لوله 1.5 میلی متر است ) کد 1.8×2 نشانگر این است که لوله 900گرمی است ( گوشت لوله 1.8 میلی متر است ) و کد 2×2 نشانگر این است که لوله 1000 گرمی است (گوشت لوله 2 میلی متر است ) .

بررسی مشخصات فنی لوله خم گرم پی وی سی (سایز و وزن)

لوله‌های پی وی سی 6 متری دارای مشخصات فنی زیر در ابعاد مختلف هستند:

  • سایز 2: دارای سه وزن مختلف 800، 900 و 1 کیلوگرمی بوده که به ترتیب مرتبط با ضخامت‌های 1.5، 1.8 و 2 میلی متری است!
  • سایز 2.5: ضخامت 1.5 میلی متری با شعاع 2.5 سانتی متر
  • سایز 3: با شعاع 3.2 سانتی متری و ضخامت 2 میلی متری
  • سایزشعاع ( سانتی متر)وزن ( گرم )22800/9002.52.51000/120033.21500

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا